Oświetlenie stoisk targowych

Oświetlenie stoisk targowych

paryz1W aranżacji stoisk targowych liczą się rozmaite elementy. Ważna jest lokalizacja stoiska na przestrzeni targów, a także jego funkcjonalność i wyposażanie. Aby przyciągnąć do niego większą ilość klientów, zaaranżujmy niewielki barek z przekąskami i napojami, a także wydzielmy właściwe strefy.

W trakcie aranżacji stoiska nie wolno zapominać także o obecności na nim darmowych gadżetów, takich jak breloczki czy długopisy, oraz kolorowe notesy.

Stoisko powinno być także estetyczne: ład oraz porządek to podstawa, podobnie jak cicha muzyka, sącząca się z głośników czy dekoracyjne elementy.

Nic jednak nie jest w stanie zastąpić na stoisku targowym dobrego oświetlenia. Ono bowiem właściwie wyeksponuje towary. Jaka jeszcze jest jego rola?

Rola oświetlenia stoisk targowych

Dobrze zaprojektowane, a następnie właściwie zamontowane oświetlenie stoiska targowego wyróżni nasze stoisko spośród innych, przyciągając wzrok, a tym samy potencjalnych klientów. Zaprezentuje nasze produkty, wydobywając z nich najważniejsze walory.

Oświetlić powinniśmy nie tylko produkty, lecz także grafiki, slogany i hasła reklamowe. One bowiem na równi z wystawionymi produktami, ścigają uwagę przechodzących gości targów.

Chcesz optycznie powiększyć małe stoisko? Zainstaluj na nim właściwy system oświetlenia. Ciepłe kolory lamp zapewnią potencjalnym klientom lepsze samopoczucie, zatrzymując ich na dłużej na naszym stoisku.

Lampy halogenowe czy LEDowe?

Projektując stoisko na targi będziemy mieli do wyboru dwa podstawowe rodzaje oświetlenia:

  • lampy halogenowe na wysięgniku
  • lampy ledowe

Lampy halogenowe na wysięgniku posiadają wyjątkowo lekką konstrukcję, przez co jest to produkt bardzo łatwy w montażu. Charakteryzują się niskim poborem mocy, przez co nie obciążają instalacji elektrycznej. Są doskonałym dodatkowym źródłem świata, które możemy nakierować w dowolnym kierunku. Najczęściej spotkamy się z lampami w kolorach białym, srebrnym lub czarnym.

Z kolei lampy LEDowe dają większą możliwość wyboru barwy świetlnej, a także jego natężenia.