Nietypowe stoiska targowe. Jak wyróżnić się z tłumu?

Nietypowe stoiska targowe. Jak wyróżnić się z tłumu?

 

stoisko targoweUczestnictwo w targach jest jednym z bardziej skutecznych sposobów na wypromowanie naszej marki. Jednak kluczem do sukcesu na targach będzie nie tylko najwyższej jakości produkt, lecz przede wszystkim stoisko targowe. Powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby wyróżniało się z tłumu mu podobnych.

Piętrowe? Nietypowo oświetlone? Z oryginalnymi gadżetami? Sprawdź, jak urozmaicić swoje stoisko i uczynić je wyjątkowym.

Strefowość

Uczestnicy targów mają tendencję do gromadzenia na jednej powierzchni i przestrzeni rozmaitych stref, związanych z prezentacją produktów.

Tymczasem nietypowe stoisko targowe to takie, na którym już z oddalenia możemy wyróżnić odpowiednie strefy.

I tak, zaprojektować należy:

  • osobną przestrzeń do rozmów
  • część gastronomiczną w postaci niewielkiego barku, który najpierw przyciągnie gości, a następnie zatrzyma ich na dłużej na naszym stoisku
  • strefę nowości, gdzie towary zostaną odpowiednio wyeksponowane, poprzez oświetlenie oraz swobodny do nich dostęp
  • strefę informacji, z przejrzystymi, jasnymi materiałami reklamowymi

Jeśli przestrzeń stoiska jest niewielka, pokuśmy się o stworzenie antresoli, która nie tylko spełni praktyczne funkcje, ale będzie stanowiła oryginalny dodatek.

Reklama

Tym, co wyróżni nasze stoisko spośród innych będzie odpowiednia reklama w postaci rampy z widocznym z daleka banerem oraz logo firmowym. Zadbajmy o to, aby reklama ta była oryginalna i przyciągająca uwagę. Możemy zastosować nieco bardziej krzykliwe, wyraziste kolory oraz zadbać o dobre, proste, nośne hasło reklamowe.

Reklama to także darmowe gadżety; smycze na klucze, breloczki, długopisy, notesy. W tej dziedzinie możemy całkowicie puścić wodze naszej fantazji. Im bowiem gadżet bardziej oryginalny, niepowtarzalny i unikatowy, tym bardziej nasze stoisko i produkt zapadną w pamięć potencjalnym klientom.

Estetyka

Swoje stoisko wyróżnimy także poprzez inwestycję w szlachetne materiały, takie jak szkło, drewno, metal. Eleganckie, luksusowe, wygodne i ergonomiczne meble, a także najnowocześniejszy sprzęt, z pewnością zwrócą uwagę gości.