Nowoczesne stoisko targowe to stoisko multimedialne. Nikt nie wyobraża sobie obecnie targów, na których firmy promujące swoją ofertę nie używają laptopów, rzutników, głośników czy ekranów. W wielu branżach równie istotny jak obraz jest dźwięk. Nagłośnienie stoiska targowego musi być jednak dobrze przemyślane i najlepiej zlecić to zadanie specjalistom.
Nagłośnienie stoiska targowego to nie nagłośnienie sceniczne. Nie może ono być zbyt głośne. Dźwięk płynący z głośników nie powinien zagłuszać rozmów i negocjacji odbywających się w danym stoisku. Dlatego bardzo istotny jest odpowiedni dobór mocy głośników, a jeszcze ważniejsze – ich sprytne rozmieszczenie na stanowisku. Jak łatwo można się domyślić, nie powinny one znajdować się tuż przy miejscach , w których obsługuje się klientów i partnerów. Doświadczone firmy zajmujące się tworzeniem stanowisk planują nagłośnienie stoisk tak, aby dźwięk był słyszalny tam, gdzie może zainteresować przechodzące obok osoby, jednak nie utrudniał pracy obsłudze.
Wyposażenie stoiska w nagłośnienie nie powinno ograniczać wygody jego użytkowania ani zakłócać jego estetyki. Głośniki nie mogą być zbyt duże i utrudniać poruszania się po stoisku. W miarę możliwości powinny być umieszczone dyskretnie , w miejscach, w których nikomu nie będą przeszkadzały w korzystaniu z infrastruktury targów. W dzisiejszych czasach dużą wagę przykłada się do estetyki, nawet jeśli chodzi o wygląd gadżetów elektronicznych. Dlatego też elementy nagłośnienia powinny wyglądać schludnie i nowocześnie. Jakby nie patrzeć, stoisko na targach jest wizytówką danej firmy.
Należy pamiętać o tym, że targowy savoir-vivre wymaga okazania szacunku innym wystawcom. Nagłośnienie nie powinno zagłuszać stoisk obok, a tym bardziej nagłośnienia całej hali targowej. Uczestnicy targów nie tylko nie usłyszą informacji o wydarzeniach towarzyszących targom, ale mogą też przegapić komunikaty dotyczące bezpieczeństwa.